KOLCUOĞLU SİGORTA

HASAR

car-crash-desktop-free-on-latoro1

HASAR UZMANLIK İŞİDİR

Sigortalı hasarlarda,oluşan her çeşit hasarda, konusunda uzman kadrosu ile zararın tam karşılığı ve en kısa sürede alınması için gereken tüm işlemleri sizin için yöneten ve sonuçlandıran bir hizmet yelpazesi sunar. Şirketimiz, sigorta kapsamındaki hasarlarda zarar karşılanana kadar, verilen hizmet ve yapılan çalışmalar için hiçbir ücret talep etmez. İhtiyaca uygun çözüm üretmeyi, alınan sonuçlarla alanında lider olmayı hedeflemiş, içinde bulunduğu hizmet sektörüne doğru bilgi ile hizmeti ve kaliteyi yaymayı sosyal sorumluluk edinmiştir.

Bizler, yani bu şirketi kuran ve yöneten bir grup insan, neden böyle bir işe girme kararı aldılar diye düşünülebilir. Tabi ki ortak noktamiz, her birimizin sigorta sektöründe uzun yıllar çalışmış olmasıdır. Sektörün birçok değişik alanında çok uzun yıllar deneyim kazanmış bir grubuz.Her branşta sigorta poliçelerinin işlevlerini, kapsamlarını yıllarca sigorta yaptıracak kişi ve kuruluşlara anlattık, açıkladık ve poliçeler tanzim ettik. Riskleri analiz ettik, önlem ve öneriler sunarak hasar olma risklerini azalttık.

Sigorta Şirketlerinde en üst seviyelerde yöneticilik yaptık, Türkiye’de bazı ilklere imza attık, yurtdışı sigorta ve reasürans şirketleriyle ortak projeler oluşturduk. Sektörün gelişmesi için her platformda fikirlerimizi paylaştık, mücadeleler verdik. Hasarlar yaşadık, eksperlik yaptık, dökümanlar topladık, aktüerya hesapları yaptık, dosyalar oluşturduk, bazılarında çok hızlı sonuca gittik, bazılarında mevzuat ve mahkemelerle sonuca ulaştık. Sigorta’nın neden yapıldığı ve nasıl işe yaradığını hasarda anlayanlar oldu, memnuniyetlerini gazete ilanları ile duyurdular; Mağdur olanlar oldu, nereye başvuracaklarını bilemeyen, çaresiz kalan ve kaderine razı olanlar oldu.

İşte, bizim bu şirketi kurma fikrimizi tetikleyen bu olgudur. Hepimiz tüm sektör deneyimlerimizi ortaya koyarak, vereceğimiz danışmanlık ve aracılık hizmetleri ile, hasar anından başlayarak, doğru ve hakedilen hasar tazminatını, hak edilen şekilde ve zaman kaybetmeden alınmasını sağlamaktır.

Hedefimiz, önce Türkiye sınırları içinde yaygın bir temsilci ağı ile büyümek ve kısa bir zaman sonrada hizmetimizi yurtdışı kurum ve kuruluşlara da açarak uluslararası düzeyde hizmet sunan lider bir şirker olmaktır.

Oto kazalarının yeniden canlandırılması ve kusurun tesbitine ilişkin süreci kısaltacak ve kalitesine arttıracak, dolayısıyla yargılamada adaletin hızlı sağlanmasına yarayacak bir sistem olan Kazaların Yeniden Canlandırılması hizmetini, Otoanaliz / Crashteams ‘den destek almaktayız.

Dünyada her zaman en kaliteli hizmeti veren, en doğru raporu zamanında sağlayan ve geniş teknik destek verebilen şirket olmaktır. Bunu da devamlı araştırma geliştirme yaparak, bilgi ve tecrübelerini kendi içinde paylaşarak sağlamaktadır.

EKSPER TAYİN ETMEK
( Sigortalı istediğinde HATMER’e başvurarak eksper tayin edilmesini isteyebilir )
Sigorta sektörünün temel sorunu sigortacılığa güven ise bunu perçinleştirecek en önemli kurum “eksperlik kurumu” dur. Çünkü hasar anında sigortalı, karşısında eksperi görüyor ve onunla muhatap oluyor. Ve çok doğaldır ki sigortalı gözünde eksper “sigorta şirketinin adamıdır”. Ama işin aslı öyle değil, sigorta eksperleri bağımsızdır. Sigorta eksperleri sürekli suistimallerle uğraştıklarından önce sigortalının doğru söyleyip söylemediğini anlamak zorunda. Çünkü sigorta eksperi bağımsız ise sigortalının hakkını yedirmemeye uğraştığı kadar, sigorta şirketinin de menfaatlerini göz önünde bulundurmalı.